Глобальний саміт миру покаже, хто справді хоче закінчення війни

Президент України Володимир Зеленський у своєму інтервʼю французькому інформагентству AFP висловив очікування щодо трьох ключових пунктів, які учасники Глобального саміту миру мають обговорити та узгодити.
За словами Зеленського, першим пунктом є забезпечення вільного судноплавства, що передбачає захист портової інфраструктури, забезпечення харчової безпеки та сприяння розвитку економіки країн. Другий пункт стосується обговорення ядерної та енергетичної безпеки з метою запобігання ударам по критичній інфраструктурі. Третій аспект – обмін полоненими та повернення незаконно депортованих дітей.
За словами Зеленського, успішний результат обговорення цих пунктів під час саміту свідчитиме про готовність більшості країн підтримати їх, і це може вказати на те, що Росія не буде блокувати їх далі. Крім того, Україна планує розробити докладний план з кожного з цих аспектів спільно з іншими країнами на технічному рівні.
Україна виражає готовність до встановлення діалогу з усіма країнами, які підтримують територіальну цілісність України. Таким чином, країна активно працює над залученням представників Глобального Півдня до участі в майбутньому саміті.
Президент України підкреслив, що різні регіони світу мають свої унікальні пріоритети: для Китаю це ядерна безпека, для Африки та Азії – продовольча безпека, для арабського світу – обмін полоненими.
“Навіть якщо вони мають відмінні погляди на світ, важливо залучити їх, оскільки вони мають великий вплив. Цей вплив може бути у різних сферах, включаючи оборонну – через торгівлю зброєю або економічну. Їхня підтримка також може впливати на Росію. Чим більше країн на нашому боці, тим більше причин у Росії враховувати наші інтереси”, – підкреслив Президент.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати