Обговорення дискримінації жінок у футболі в ЮНЕСКО

У Міжнародний день прав жінок, у ЮНЕСКО відбулася конференція, присвячена питанням становища жінок у спорті, зокрема у футболі.

У заході взяли участь заступник генерального директора з соціальних та гуманітарних наук Габріела Рамос та голова відділу з питань ґендерної рівності Бегонія Ласагабастер.

Ласагабастер зазначила, що ще жодній країні не вдалося досягти повного гендерного балансу: десь жінки борються за право голосувати, а десь за право вільно грати у футбол. Вона підкреслила, що зараз лише 5% футбольних тренерів та 9% суддів є жінками. Крім того, спонсори та ЗМІ, які висвітлюють футбольні події, все ще надають більше уваги чоловікам, хоча ФІФА вважає жіночий футбол одним з найперспективніших напрямків розвитку.

“Давайте покажемо дискримінації червону картку”, – закликала голова відділу з питань гендерної рівності ЮНЕСКО.

Заступник генерального директора з соціальних та гуманітарних наук Габріела Рамос наголосила, що спортивна сфера залишається однією з найбільш розбалансованих з точки зору рівноправності статей. За даними ЮНЕСКО, 40% жінок у світі спорту стикалися з дискримінацією, а 21% — з якоюсь формою сексуалізованого насильства під час занять спортом ще в дитинстві.

Рамос зазначила, що на Олімпійських іграх-2024 у Парижі чоловіки і жінки будуть представлені рівно, і ця Олімпіада може стати трампліном для подальшого зміцнення позицій жінок у спорті.

У обговоренні також брали участь футболістки, судді, спортивні адвокати та менеджери. Суддя із Марокко Бушра Карбубі розповіла про свій досвід у суддівстві у найвищому дивізіоні чоловічого професійного чемпіонату в Марокко та про участь у Чемпіонаті світу-2026. Слово також було надано футболістці з Данії Надії Надим та з В’єтнаму Хюїнь Ню.

Представниця організації Futebol dá força Кадія Соу Мбайє розповіла про програму занять спортом з дівчатками у Мозамбіку, яка дозволила на 80% покращити рівень поінформованості про репродуктивне здоров’я та скоротити кількість випадків небажаної підліткової вагітності.

Менеджер англійського клубу «Льюїс» Меггі Мерфі розповіла про рівне фінансування чоловічої та жіночої команд та рівну заробітну плату для футболістів та футболісток.

Іспанський юрист Аманда Гутьєрес Домінгез, голова асоціації FUTPRO, поділилася досвідом у захисті прав футболісток під час скандалу з головою Королівської федерації футболу Іспанії Луїса Рубіалеса.

Учасники обговорення закликали всіх, хто може сприяти розвитку рівноправності у спорті, перейти від слів до справи.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати