Скіфське золото повертається в Україну: документальне підтвердження відновлення культурної спадщини

Міжнародний культурний ісследовницький проект (МКІП) та Археологічний музей Амстердамського університету досягли згоди щодо повернення музейних експонатів, що входять до державної частини Музейного фонду України, з чотирьох кримських музейних установ, відомих під назвою “скіфське золото”.

Відповідно до повідомлення Міністерства культури та інформаційної політики України, з 2014 року експонати були представлені на виставці “Крим – золотий острів у Чорному морі” в Нідерландах.

Документ про повернення скіфського золота підписали в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обов’язків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен.

Музейні предмети охоплюють колекції Кримських республіканських установ, зокрема Центральний музей Тавріди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Національний заповідник Херсонес Таврійський.

“Повернення артефактів особливої історичної та культурної ваги – це символічний та багатогранний процес, який об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, серед яких визначається “скіфське золото”, на батьківщину в Україну”, – повідомив Ростислав Карандєєв.

Він висловив подяку Музею Алларда Пірсона за збереження колекцій протягом 9 років, а також за рішення Нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

Від липня 2013 року до січня 2014 року колекцію експонували у Рейнському крайовому музеї міста Бонн (Німеччина).

А в початковому лютому 2014 року експонати були перевезені до археологічного музею Алларда Пірсона в Амстердамі (Нідерланди), де була організована виставка під назвою “Крим – золото і таємниці Чорного моря”.

У цей період в Україні відбулася Революція гідності, зміни у владі, а потім – не визнана світом окупація Криму Росією.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати