Вчені розробили новий візуальний експрес-метод пошуку захворювань

Група американських вчених із Університету Південної Каліфорнії та Кембриджського університету представила новий метод флуоресцентного біоіміджингу, який дозволяє в реальному часі спостерігати за внутрішніми процесами організму. Опис цього методу опубліковано у журналі Nature Communications.

Метод, відомий як розширене спектрально-кодоване представлення (SEER), є модифікацією флуоресцентної гіперспектральної візуалізації. Його основна перевага полягає у здатності працювати в режимі реального часу, забезпечуючи високу чіткість та швидкість зображень у порівнянні з існуючими методами. У порівнянні з іншими техніками, SEER має 2,7 рази більшу чіткість та працює у 67 разів швидше.

Суть методу полягає в тому, що введений в організм флуоресцентний агент, здатний зв’язуватися з конкретними клітинами або білками, надає можливість стежити за їхніми рухами та взаємодією в реальному часі. Використовуючи спеціальний алгоритм обробки сигналів, метод SEER забезпечує велику деталізацію та використовує менше ресурсів пам’яті комп’ютера.

Призначений для вивчення різних процесів в організмі, новий метод може знайти застосування у медичних дослідженнях, дозволяючи виявляти ознаки захворювань та ефективно контролювати лікування. У найближчому майбутньому, вчені планують використовувати SEER для розпізнавання ранніх стадій раку легенів та вивчення впливу забруднюючих речовин на організм.

“SEER може стати основою для програм смартфонів у сфері дистанційної медицини та контролю якості харчових продуктів”, – зауважив Франческо Кутрале, професор молекулярної та комп’ютерної біології Університету Південної Каліфорнії.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати