Як детокс допомагає очистити організм і зміцнити здоров’я

Сучасне життя з його постійними стресами, нерегулярним харчуванням та впливом екологічних чинників суттєво перевантажує організм людини. Повітря, яким ми дихаємо, їжа, яку споживаємо, та побутова хімія, яку використовуємо, можуть містити різні токсини, що поступово накопичуються в організмі. Про те, чому варто проходити програми детоксикації та як вони допомагають зміцнити здоров’я, розповідає дієтологиня та президентка Асоціації професіоналів фітнесу та нутриціологів України Тетяна Кіхтєва.

Навколишнє середовище та сучасний ритм життя щоденно піддають наш організм впливу шкідливих речовин, що можуть перевантажувати органи, які відповідають за детоксикацію — печінку, нирки, легені та шкіру. Забруднене повітря, хімічні речовини у продуктах догляду та побутовій хімії, а також шкідливі харчові домішки, які потрапляють до організму з їжею, не завжди виводяться природним шляхом. У таких випадках, за словами Тетяни Кіхтєвої, можна підтримати організм, обравши одну з програм детоксикації.

Симптоми інтоксикації, як пояснює Тетяна Кіхтєва, часто є неспецифічними та можуть проявлятися як загальна слабкість, головний біль, розлади травлення чи висипання на шкірі. Однак вони можуть свідчити про необхідність допомоги органам детоксикації.

Сьогодні існує кілька різновидів детокс-програм, серед яких — детокс на соках та смузі, фруктові дієти або детокс на воді. Кожен метод має свої особливості, однак вони спрямовані на зниження навантаження на органи та виведення токсинів.

Тетяна Кіхтєва пропонує програму детоксикації, яка триває три тижні та поступово включає етапи входу в детокс, активного очищення і виходу з нього. Програма виключає продукти тваринного походження і ґрунтується на рослинній дієті.

До програми також входять фізичні вправи та нутрицевтична підтримка для захисту печінки та шкіри.

Перед початком детоксикації Тетяна Кіхтєва рекомендує проконсультуватися з лікарем, особливо людям з хронічними захворюваннями. Є низка станів, при яких детокс протипоказаний: порушення роботи щитоподібної залози, хронічна ниркова чи серцева недостатність, важкі форми діабету, онкологічні захворювання. В таких випадках детоксикація може бути небезпечною для здоров’я.

Програми детоксикації, якщо вони проводяться правильно і під наглядом спеціалістів, можуть бути ефективним методом очищення організму від накопичених токсинів та підвищення життєвого тонусу.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати