Як Україна відбила масштабний ракетний удар Росії

17 листопада Росія здійснила одну з найбільш масованих атак на територію України, застосувавши широкий спектр озброєнь, включно з крилатими, балістичними та гіперзвуковими ракетами, а також ударними дронами. За інформацією, наданою президентом України Володимиром Зеленським, метою ворога були об’єкти енергетичної інфраструктури по всій країні.

Застосовано близько 120 ракет різних типів (зокрема “Іскандери”, “Кинджали” та “Циркони”).

Використано приблизно 90 безпілотників, включно з іранськими “Шахедами”.

Українська протиповітряна оборона знищила понад 140 повітряних цілей, задіявши зенітні ракетні війська, авіацію (F-16, Су-27, МіГ-29) та системи радіоелектронної боротьби (РЕБ).

Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що російські атаки пошкодили об’єкти генерації та передачі електроенергії, що змусило Оператора системи передачі ввести режим екстрених відключень.

Постраждалі області:

Відключення електрики: Вінницька, Волинська, Черкаська, Чернігівська, Івано-Франківська області.

Екстрені вимкнення: Київська, Донецька, Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька області.

Пошкодження інфраструктури:

Компанія ДТЕК зазнала чергових ударів, зокрема постраждали теплоелектростанції.

У 2024 році інфраструктуру ДТЕК атакували вже вісім разів, загалом за період війни обстрілів зазнали понад 190 об’єктів.

Президент Зеленський наголосив, що метою атак є руйнування енергетичної інфраструктури України. Водночас він відзначив ефективність роботи ППО, які нейтралізували більшу частину загроз.

“Наші рятувальники та енергетики оперативно працюють над відновленням пошкоджених об’єктів”, — зазначив Герман Галущенко.

Енергетики попереджають про можливі тривалі відключення світла в деяких регіонах. Українці мають бути готовими до нестабільного енергопостачання, особливо у зимовий період.

Україна продовжує посилювати оборону повітряного простору, залучаючи сучасні системи ППО для протидії новим викликам.

Актуально за темою

Рекомендуємо почитати